Prohlášení-Potter sekce

29. ledna 2009 v 18:29 | ©Bellatrix
Prohlášení: Slavnostně přísahám, že si nijak nepřivlastňuji svět, postavy ani okolnosti děje spisovatelky J.K.Rowling. Veškerá autorská práva tedy náleží, jí, jí a ještě jednou jí. Jsem pouze její obdivovatelkou, která využívá jejích stvořených okolností ve svůj prospěch.

Dále však upozorňuji, že jako autorka (ať už opravdu autorizovaná, či pouze překladatelka*) následujích povídek si vyhraňuji veškerá práva na své autorské postavy i autorské příběhy. V praxi převedeno, znamená vážení, že si nepřeji aby byly jinde publikovány mé reálné, či autorské postavy, příběhy ani jiná básnická díla. Vše je naší, či spoluautorskou prací.


*Jako překladatelka dané povídky jsem zodpovědná za její publikaci, zde na území ČR. Porušení výše uvedených práv by bylo nejen mé hanobení, ale taktéž i hanobení autorky originálu. Jako osoba ctící autorský zákon, bych nerada hlavně v případě překladu něco podobného řešila. Ke všem povídkám mám patřičné povolení a žádám ty, jenž by případně chtěli překládat mnou zvolené povídky, aby se taktéž dovolily daného autora.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama