Více o sérii House M.D.

31. ledna 2009 v 19:56 | ©Bellatrix
Podrobnosti a drby o seriálu House M.D.

Nevyléčitelná nebo nediagnosfikovatelná nemoc? Pro doktora Gregoryho House to není žádný problém. Má totiž na diagnózy podivných nemocí tým lékařů. Je to jeho práce, tedy mimo jiné. House má totiž práce až nad hlavu a zdaleka ani čtvrtina z ní se netýká jen lékařského umu. Sekýrování, drbání, laškování, či chroupání vicodinu a to ještě zdaleka není vše...
Byl to vlastně geniální nápad. Po uvedení Kriminálky Las Vegas začali diváci bažit po vyšetřovacích seriálech, ve kterých je řada zvratů, hrdinové se musí naučit nepřehlížet ani ty nejmenší detaily, diváci nemusejí vzdychat u nudných vztahových částí, protože jsou to téměř zcela odosobněné seriály a postavy jsou vlastně důležité jen pro vyřešení případů a případná komická uvolnění vycházející z jejich osobností. Podobně jako byla oblíbená tato forma kriminálních seriálů, diváci stále bažili i po lékařských dramatech. Někdo si tedy řekl, proč obojí nespojit dohromady?
Výsledkem je Dr. House, který připomíná lékařskou detektivku, jež si od Kriminálky Las Vegas nevypůjčuje jen svou formu, ale i některé vizuální a filmařské postupy. Z lékařských dramat si půjčuje prostředí nemocnice, doktory a pacienty a jediné, kde formulku trochu porušuje, je ten odosobňující prvek.

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) totiž není zrovna typický lékař. Je neupravený, neoholený, rozcuchaný, nosí tenisky a od jisté doby jezdí do nemocnice i přes svůj handicap na motorce. Nikdy by ho nenapadlo vzít si na sebe lékařský plášť a to prý proto, aby ho pacienti neviděli jako toho "nemocného" doktora. Jak říká jedna z jeho úžasných hláškek, on by také nechtěl zdravé pacienty. House má nemocnou pravou nohu, na kterou kulhá, musí kvůli tomuto problému chodit o holi a neustále do sebe sype prášky proti bolestem jako by to byly Tic Tacy. Léčení v civilním oblečení ale zdaleka není jeho jedinou zvláštností.


Také nerad komunikuje s pacienty, protože uznává filozofii: "Všichni lžou, tak proč se obtěžovat?". Navíc když se s nimi nebavíte, nemusíte lhát ani vy jim. Doktor House je prostě jiný druh doktora, ale v tom, co dělá, je naprosto nepřekonatelný.


First Team

Pod jeho vedením taktéž pracuje pečlivě vybraný tým. V jeho prvním týmu byla kupříkladu perspektivní, "lidumilka", specialistka na imunologii Allison Cameron, též známá jako Alík, kterou ovšem House ani zdaleka nepřijal díky jejímu vzdělání (nepatřila mezi elitu třídy), ale však je dle jeho slov: "Nehorázně sexy." Dále se jeho první tým skládal s umíněného, neurologa Erica Formana, kterého ovšem House nepřijal ani z důvodu vzdělání a dokonce ani z důvodu vzhledu, jak tomu bylo u Allison. Důvod jeho přijetí do týmu, byla jeho černá barva pleti+neopomenutelný záznam v trestním rejstříku. Posledním členem týmu je Robert Chase. Dr. Chase má jistě také nějaký vroubek, za který by se do týmu mohl dostat, však v jeho případě tomu bylo ještě jinak. Do Housova týmu jej totiž dostal jeho vysoce postavený otec. Není to parta jako od Chipa a Dala, ale díky Gregorymu Housovi, vše zvládají na jedničku-popřípadě dvojku s puntíkem. Nejsou dokonalí, v některých případech působí naprosto nezkušeně a stejně naprosto zeleně. Dokonalý je ovšem jen a jen samotný House, tedy ve svých představách.


Second Team

Tuším, že všichni kdo viděli čtvrtou (poslední u nás odvysílanou) řadu seriálu nepřehlédli Housův problém. House totiž nemá tým. Ano, ano. Buď své tři věrné nohsledy povyhazoval, nebo se povyhazovali sami. Smutné. Hned v první epizodě tedy House ordinuje sám za pomoci špatně maskovaného údržbáře v doktorském plášti.

Nicméně prakticky celá čtvrtá řada vypráví o "Housově třídě" a o jeho nerozhodných jednáních, mnohdy připomínajících reality show. Tím, že nutil svoji novou třídu adeptů soutěžit, vytěžil nakonec tým tří nových specialistů. Prvním z nich je Lawrence Kutner- což je takový neřestný podvodníček, kterého House málem dvakrát vyhodil, jednou ho zachránil vlastní spásný nápad otočit své číslo s šestky na devítku a napodruhé ukázal své schopnosti ohledně léčby pacientky. Kutner chtěl chodit s Amber (k té se dostanu později), ale v té době už chodila s Wilsonem. Přepokládalo se že jedním členem týmu musí být žena. Všichni čekali, že si tvrďák House svolí Amber, krásnou blondýnu s obřím mozkem, která nesnášela pravidla a prohry. Neustále se také vsázela a vysloužila si tímto od House trefnou přezdívku zabijácká mrcha. Nicméně místo nakonec dostala Remy Hadleyová, známá spíše jako "13", chytrá dívenka, s pochybnou minulostí, posléze pozitivní na Huntingtonovu chorobu. V jedné z epizod křehká Třináctka leč neúmyslně pacienta i s jeho pomocným psem, i přesto ji však House přijal. Poslední v týmu je Christoper Taub, je to takový malý nenápadný chlápek, který ovšem vlastní hodně bujarou minulost. Svou poslední funkci opustil kvůli aféře s nejednou ze sester. Dle House tím své ženě něco oplácel, nicméně pro House tato aféra přestala být zajímavá, po té co Tauba začalo trápit svědomí a své manželce Rachel se svěřil (bylo to poté co mu koupila auto, na které dlouho šetřila). Taub je mimochodem jedním z těch "vyvolených" kteří se nebojí proti Housovi vést odpor. Takových opravdu moc není, když nepočítáme občasné záchvěvy ze strany Cuddyové, Foremana, či Housovy bývalé "právničky" Stacy. Mimochodem Eric Foreman se k Housovu impériu po jisté době vrátil a tvořil tak čtvrtou nepovinnou složku druhého týmu.


Sarkastický, na pacienty zlý a namyšlený, přesto za všech okolností vtipný a ve svých úsudcích neomylně profesionální. Britský herec Hugh Laurie, který ho ztvárnil, se vlastně stal trademarkem celého seriálu a bez něj by příliš nezbývalo.


Navěky už zůstane zábavné Housovo chování a jeho návštěvy kliniky pro veřejnost (nařídila mu to ředitelka nemocnice-Lisa Cuddyová a to prosím proto aby se naučil komunikovat s pacienty), kde tak rozkošně zesměšňuje své pacienty.

Ředitelka nemocnice: "Pacientům nedáváme léky podle odhadů od dob Mengeleho." Doktor House: "Přirovnáváte mě k Nacistům? Senza!"


Dle předlohy: Scénáře, k dispozici dvě knihy a to: Dr. House a Neautorizovaný životopis doktora House, omlouvám se ale tohle jsem někde čorkla a upravila dle svého gusta.

Dámy a pánové, účinkující se představují:
(Některé obrázky a celkový nápad převzat z HOUSOVA DOMU HRŮZY, screeny obsaženy na FANPOPU.com-mohou obsahovat SPOILERY NA PÁTOU ŘADU SERIÁLU)
TOHLE JE HOUSE. CELÝM JMÉNEM GREGORY HOUSE M.D. JE TO TAK TROCHU PODIVÍN, ALE MÁ DOBRÉ DŽOUKY. Je to diagnostik.
NO ANO, JE TO TROCHU SADISTA A KDYŽ SI NEMŮŽE VYBÍT ZLOST NA OSTATNÍCH, VYBÍJÍ SI JÍ SÁM NA SOBĚ. TEDY MASOCHISTA SE SADISTICKÝMI SKLONY. ABSŤÁK JE HOLT SVIŇĚ. TROCHU ŠŇUPE... TEDY BERE. Vicodin.
A TOHLE JE WILSON, VLASTNÍM JMÉNEM JAMES. MÁ PĚKNÝ ÚSMĚV, NO NENÍ DIVU JE TO ONKOLOG A MÍRNÝ ZDRAVÝ-NEZÁVADNÝ ŠAMPÓN. NICMÉNĚ TENHLE TÝPEK JE HOUSŮV NEJLEPŠÍ PŘÍTEL.
NESMÍME ZAPOMENOUT NA CUDDYOVOU. TOHLE JE LÍZA, JE TO VELKÁ ŠÉFOVÁ. DŮLEŽITÉ JE O NÍ VĚDĚT JEN TO, ŽE BY SI MOC PŘÁLA DÍTĚ. MÁ KRÁSNÝ ZADEK A "DOST DOBRÉ" KOZY. TEDY DLE HOUSE.

ABY TOHO NEBYLO MÁLO CUDDYOVÁ SE ZNÁ SE STACY(VLEVO). STACY JE HOUSOVA BÝVALÁ LÁSKA. JE TO PRÁVNIČKA, ALE VYMĚLA GREGA ZA POSTIŽENÉHO SOUDRUHA, KTERÉHO HOUSE V JEDNÉ EPIZODĚ LÉČIL.
TOHLE JE CAMERONOVÁ. ANO JE TO KOST, ALE TAKY HROZNÁ LIDUMILKA. NICMÉNĚ CHODÍ S ČAJÍKEM (CHASE). ZKOUŠELA TO I NA HOUSE, ALE... (VIZ. POZNÁMKA VÝŠE).
NO A TOHLE JE ROBERT. JE TO TROCHU ŠEDÁ MYŠKA FIRST TEAMU, ALE MÁ PRACHÁTÉHO TÁTÍKA, NĚCO JAKO STRÝČEK SKRBLÍK. JEDE PO CAMERONOVÉ. TEDY JEDE. NEJDŘÍV JEL, PAK NEJEL A TEĎ MÁ ASI MÁLO BENZÍNU... TAK MU TO ŠKYTLO A ZDECHLO.
FOREMAN. BYL BY NUDNEJ, KDYBY NEBYL ČERNEJ. OSTATNĚ JE TO MOZEK. ČASTO OBSTARÁVÁ PRO HOUSE DROUBNÉ VLOUPAČKY... AŤ UŽ IMAGINÁRNÍ ČI NIKOLIV. V PÁTÉ ŘADĚ SE SPÁRUJE S JEDNOU NEJMENOVANOU DOKTORKOU R.
POKRAČUJEME A DOSTÁVÁME SE K SECOND TÝMU. TOHLE JE AMBER. MILÁ HOLKA, TROCHU MRCHA, ALE S WILSONEM JÍ TO SLUŠELO. BOHUŽEL NA KONCI ČTVRTÉ ŘADY TRAGICKY ZAHYNULA, OD TÉ DOBY SE HOUSOVI VRACÍ ČASTO JAKO VZPOMÍNKA V HALUCINOGENNÍCH STAVECH.
FIRST SLOŽKA HOUSOVA SECOND TEAMU. CHRISTOPER TAUB. NEZDÁ SE, ALE JE OPRAVDU INTELIGENTNÍ A JAK NASVĚDČUJE JEHO MINULOST UMÍ ZLÁMAT I MNOHÁ ŽENSKÁ SRDÉČKA.
LAWRENCE KUTNER(SAMOZDŘEJMĚ TEN V POZADÍ). NEJLEPŠÍ PŘÍTEL PŘEDEŠLÉHO TAUBA. JE TO DRUHÁ A ZÁROVEŇ POSLEDNÍ MUŽSKÁ SLOŽKA HOUSOVA TROJČLENNÉHO NOVÉHO TÝMU. Když nepočítám Foremana samo sebou.
TATO KRÁSNÁ KŘEHULE JE ZNÁMÁ JAKO "TŘINÁCTKA" NECHÁVÁ SE TAK OSLOVOVAT, JELIKOŽ V HOUSOVĚ TŘÍDĚ VLASTNILA 13-TÉ ČÍSLO. DLOUHO SVÉ PRAVÉ JMÉNO, NIKOMU NEPROZRADILA A I TAK SI JI DIVÁCI PAMATUJÍ SPÍŠE JAKO "TŘINÁCTKU" NEŽ JAKO "REMY". V PÁTÉ ŘADĚ SE ZAMILUJE DO JISTÉHO DOKTORA F. JE NEMOCNÁ PO SVÉ MATCE JISTOU NEMOCÍ A KTERÉ NERADA HOVOŘÍ. ŽE JE POZITIVNÍ VÍ DÍKY HOUSOVI.

(Prozatím je to všechno, v seriálu bylo již mnoho postav... bylo a doufám, že ještě bude. Pokud nějaké fatální přibudou určitě je sem připíšu.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AlbertGribe | E-mail | Web | 5. června 2018 v 0:34 | Reagovat

The men's prostate is an essential section of a male's reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate gland is found just while watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really really irritating and inconvenient for that patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related condition in men younger than 55 years. Infections of the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of most varieties of prostate infection. It is brought on by bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition connected with a particular defect inside the gland and the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections originating from the rest from the body. A patient can experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal in the prostate defect as well as the utilization antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not to establish the cause of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some from the things you can do to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for overall health and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies declare that a number of ejaculations per week will prevent cancer of the prostate.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will increase the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most critical measure to take to be sure a wholesome prostate would be to opt for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you need to select prostate examination at least one time annually.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama