Více o sérii Twilight

1. února 2009 v 11:30 | ©Bellatrix |  ©Twilight sekce
Podrobnosti o knihách a filmech s Twilight tématikou

Autorka
STEPHENIE MEYER
2. června 2003 se život Stephenie Meyerové dramaticky změnil. Žena v domácnosti a matka tří synů se probrala ze snu uvádějící zdánlivě skutečné postavy, které nemohla dostat pryč z hlavy. O tři měsíce později dokončila svoji první knihu, Twilight (Stmívání). Byla to jedna z nejdiskutovanějších knih roku 2005 a během několika týdnů se kniha jako debut umístila na 5. příčce seznamu bestsellerů New York Times. Netrpělivě očekávané pokračování, New Moon (Nový měsíc), byl vydán v září 2006 a celých 31 týdnů se udržel na 1. pozici stejného seznamu bestsellerů. Třetí kniha v sáze Stephenie Meyerové, Elicpse (Zatmění), se umístil na 1. příčce bestsellerů po celé zemi, včetně USA Today a The Wall Street Journal. V srpnu letošního roku se na pulty knihkupectví dostala čtvrtá a poslední kniha z této řady s názvem Breaking Down.


O co tedy jde
Twilight sága, nebo chcete-li sága Stmívaní je založena na nám všem dobře známém fantasy. V úvodu je nutno říci, že tato sága byla vyvinuta pro patnáctileté pubertální dívky, které se zajímají o tajemno, ale však není jim lhostejná ani láska. Nechce mi z úst takovou obludnost ani vypustit ale Twilight je opravdu založena na červené knihovně. Telenovela o upírech, ano i tak by se to dalo nazvat. Čtyřdílná sága popisuje příběhy mystické rodiny Cullenových, smrtelnice Belly a jelikož je hlavním tématem ona "zakázaná" láska jde právě o ni. Romeo a Julie se špičatými tesáky. Ona ho miluje, on ji miluje jejich rodiny jim dokonce ani nebrání, proč tedy Romeo a Julie? Představte si příběh čarokrásného upíra Edwarda, jeho vegetariánské, ale však krví poznamenané rodiny. představte si Edwrada Cullena jako predátora. Křehká smrtelnice Bella je oproti tomu za kořist. Zde je problém, Edwardova nerozhodnost a touha chránit Bellu natahuje celý příběh do závratných délek.
Příběh je rozdělen do čtyřech knih Twilight/Stmívání, New Moon/Nový měsíc, Eclipse/Zatmění, Breaking down/Rozbřesk

Synopse
Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní.
Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně.
I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny.
Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk...

Zajímavosti
- TWILIGHT se velmi rychle stal obrovským mezinárodním fenoménem, který si okamžitě získal širokou skupinu fanoušků, zejména ženského pohlaví, které se staly posedlými příběhem ve stylu Romea a Julie mezi upírem Edwardem a smrtelnicí Bellou, kteří mohou být spolu jen, pokud Edward odolá své touze po krvi a dokáže Bellu ochránit před zákeřnými krvelačnými upíry, v čele s Jamesem
- TWILIGHT je 8. nejvyhledávanější film na internetu a jeho herecké hvězdy jsou v TOP 30 nejvyhledávanějších hvězd na internetu
- Film TWILIGHT je natočen podle první ze čtyř knih od Stephenie Meyerové
- První tři knihy si v USA koupilo již 5.5 mil. fanoušků
- Podle Amazon.com je kniha nejlepší teenagerskou knihou desetilet
- Kniha TWILIGHT byla vydána v 34 zemích světa
- Kniha je napsaná strhujícím stylem, který vám nedovolí ji odložit z ruky

Dle předlohy: Pochybný dokument v mém počítači s názvem definice Twilight ságy.

Dámy a pánové důležité postavy se představují
(ABYCHOM SE UŠETŘILI ZBYTEČNÝCH OTÁZEK, SAMOZDŘEJMĚ TU NEMÁM VŠECHNY POSTAVY, JEN NĚKTERÉ, NAPŘÍKLAD JACOB MI CHYBÍ A TO Z TOHO DŮVODU, ŽE JSEM HO NEMOHLA NAJÍT.)


TOTO JE BELLA SWANOVÁ. NEMÁM TUTO DÍVKU RÁDA, NICMÉNĚ ZASTÁVÁ V ORIGINÁLE HLAVNÍ POSTAVU. POSTAVU IMAGINÁRNÍ JULIE. JEJÍ ROMEO NENÍ NIKDO JIZNÝ, NEŽ SLOVOTNÝ EDWARD CULLEN.
ZDE JEST CHARLIE, BELLIN ČASTO PŘEHLÍŽENÝ A NAPROSTO NECHÁPAVÝ (Z JEJÍHO POHLEDU-JAK TÉŽ MŮŽE CHÁPAT KDYŽ NEVÍ) OTEC. JE S NÍM DOCELA ZÁBAVA, TEDY POKUD NEJSTE JEHO DCERA, ŽE ANO? JE TO POLICEJNÍ NÁČELNÍK. TAKOVÝ WOLKER FORKS RANGER.
TADY JEJ MÁME, EDWARDA CULLENA. JE TO VELICE KRÁSNÝ UPÍR, JEN CO JE PRAVDA, ŠKODA JEN ŽE JÁ HO MÁM RADĚJI JAKO GAYE...:) NICMÉNĚ SAMA DÁVÁM PŘEDNOST JASPEROVI, ALE I V EDOVI NĚCO JE. JEHO SCHOPNOSTÍ JE ČTENÍ MYŠLENEK, JE TAKÉ NEOBYČEJNĚ RYCHLÝ A KRÁSNÝ. JEHO KNIŽNÍ MATE, TEDY PARTNERKA, "PĚVKYNĚ" JE BELLA SWANOVÁ. CARLISLE JEJ PŘEMĚNIL JAKO PRVNÍHO. TEDY JE S NÍM NEJDÉLE. NEZNAMENÁ TO VŠAK ŽE JE NEJSTARŠÍ.
CARLISLE, JE TO JAKÝSI VŮDCE TIMOVY PARTY. OSOBNĚ MÁM CARLISLEA VELMI RÁDA, JE ZDALEKA NEJSTARŠÍ V CELÉ CULLENOVIC RODINĚ. NĚJAKÝ ČAS POBÝVAL S VŠEHLASNÝMI VOLTURIOVÝMI VE VOLTEŘE. JE DOKTOREM A NEVLASTNÍ ŽÁDNÉ ZVLÁŠTNÍ SCHOPNOSTI. NEPOČÍTAJE TEDY JEHO SCHOPNOST PŘEMĚNIT ESME, EDWARDA, ROSALIE A EMMETA... NUŽE JEŠTĚ PŘEDPISOVÉ SEBEOVLÁDÁNÍ, UPÍR A PRACOAT S KRVÍ... KDO TO JAKŽIV SLYŠEL?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama