Kapitolá první "Jejda!"

25. května 2009 v 17:23 | ©Bellatrix |  Po čem muži touží

Název: What men want / Po čem muži touží
Autor originálu: Elehyn (angl. fan)
Překladatelka: Ravenablue
Beta-reader: Za gramatickou úpravu náleží dík Ottawianně, já (Bellatrix) si připisuji malinkou výpomoc se stylem a slovíčkařením.
Fandom: HP
Pairing: HP/SS
Pokračování: 15 kapitol
Stručně: Jedno nepodařené kouzlo a je to tady. Harry může slyšet myšlenky všech mužů a zjístí tak, že myšlenky jeho profesora lektvarů se zhola nepodobají jeho předešlým odhadům.
Varování: Romantika/Humor, SLASH +18
Pozn.: Děkuji Raveně za krásný překlad, děkuji autorce Elehyn za povolení a děkuji rovněž Ott za skvělou spolupráci. Bella.

*MYŠLENKY PSÁNY POMOCÍ HVĚZDIČEK*

000

Další školní den v Bradavické škole čar a kouzel právě končil a ve společenské místnosti se do křesla unaveně svalil jeden mladý Nebelvír.

"Štěstí, že už mám všechny úkoly hotové," mumlal si chlapec pro sebe.

Bylo teprve pondělí, i přesto však byl mladý bradavický student unavený. Zvěsti o náročnosti učiva sedmých ročníků nebyly vůbec přehnané. Sedmý ročník byl opravdu nejnáročnější ročník ze všech.

"Hej, Harry," vytrhl ho z přemýšlení Ron Weasley. "Nechtěl by sis se mnou trochu procvičit kouzelné formule? Ještě pořád jsem nezvládl to kouzlo na projekci myšlenek, a jestli ho do zítra nebudu umět, Kratiknot mi napaří spoustu práce navíc."

Ron pohlédl na svého přítele s výrazem prosícího štěněte, kterému Harry, i přes jeho nedostatek energie a nadšení, nemohl odporovat.
Kouzlo pro projekci mysli patřilo do odvětví sice složité, ale velmi užitečné magie. Kouzlo umožnilo číst myšlenky jiné osobě, ale pouze dočasně. Nicméně, nemohlo být praktikováno v každodenním životě. Mohlo se použít jen tehdy, když byl člověk v bezvědomí či přímém ohrožení, jinak kouzlo nefungovalo. Díky tomu ho nemohli kouzelníci a čarodějky zneužívat k nahlížení do mysli jiných. Nejužitečnější bylo toto kouzlo během soubojů, kdy osoba, která byla napadena, mohla díky němu přečíst v tu samou vteřinu, jaké kouzlo má jeho útočník v úmyslu použít a připravit tak vhodné protikouzlo.
Harry použil toto kouzlo během závěrečné bitvy s Temným pánem. To díky němu Voldemorta v loňském roce porazil.

Připravený ve správné pozici, proti svému kamarádovi, Harry vytáhl hůlku z kapsy. Viděl, jak Ron namířil svou vlastní a mávl s ní plynulým pohybem. Pak už jen slyšel, jak rusovlasý chlapec vykřikl: "Praehendere pensaraaaaaaahhhhh!"
Paprsek purpurového světla ozářil hrot jeho hůlky a vrazil do Harryho, který se v tu ránu skácel na podlahu.

"Ach ne!" sténal Ron. "Omlouvám se, Harry, ta pitomá kočka mi právě… Harry? Harry!"
Mladý Nebelvír se hnal směrem ke svému příteli, který ležel nehybně na podlaze. Jeho tvář byla bledší než sníh a jeho oči byly zavřené.

"Proboha!" vydechl Ron zděšeně předtím, než svého kamaráda popadl a rozeběhl se s ním do nemocničního křídla.


*********************************************************************************************


*Auuuu, moje hlava!* úpěl Harry.
Harry jen věděl, že se nachází v nějaké pohodlné posteli, v tiché místnosti, jeho mozek nebyl schopný vymyslet více, než tyhle dvě prosté věci. Měl pocit jako by byly jeho končetiny z olova a ... ach ... jeho hlava příšerně bolela.

*Ach ne! Co jsem to udělal? Odpusť mi, Harry. Prober se, prosím. Vstávej.*
Harry rozpoznal Ronův hlas, ale působil nezvykle… plačtivě. Nikdy ještě neviděl Rona brečet. Mladík se snažil promluvit, aby uklidnil svého kamaráda, ale nemohl otevřít ústa.

*Je mi to tak strašně líto, ty nemůžeš umřít…*
Harry křičel slova, která ale nikdy nepřešla přes jeho rty. *Jsem tady. Neboj se. Já neumřu. Jen mi dej trochu víc času.*

*Ach Harry!*
Potom tam byl zvuk otevřených dveří, spolu se zvuky lehkých kroků. Důvěrně známá chůze ředitele.

"Jak mu je, Poppy?" zeptal se ustaraným, ale kontrolovaným hlasem.

"Ještě se neprobral, pane řediteli. Mám trochu obavy. Pan Weasley mi řekl, že právě trénovali kouzlo pro projekci mysli, ale on ho zřejmě nevyslovil správně a…"

"Omlouvám se, profesore," přerušil ji Ron, slzy stékající po jeho bledých tvářích. "Nechtěl jsem Harrymu ublížit. Udělal jsem správný pohyb zápěstím a vyslovil jsem kouzlo, ale předtím než jsem ho mohl dokončit, skočil na mě Hermionin kocour - Křivonožka. Asi si myslel, že si s ním chci hrát a…"

"To není Vaše chyba, pane Weasley." odpověděl Brumbál jemně. "Domnívám se, že nebude trvat příliš dlouho, než se mladý pan Potter vrátí zpátky k nám," podíval se na lékouzelnici pro potvrzení svých slov.

"Myslím, že máte pravdu, pane řediteli, ale obávám se následků. Nic takového jsem ještě nikdy předtím neléčila." Ron zaúpěl.

"Není to smrtelné kouzlo, a jestli bude mít pan Potter nějaké vedlejší účinky, jsem si jistý, že u Svatého Munga si s tím určitě dovedou poradit."

"Dobrá! Uklidnili jsme Vás alespoň trochu, pane Weasley?" zeptal se starší kouzelník. "Budeme Harryho stav průběžně sledovat."

*To ovšem děláme neustále. Chudák chlapec. Tak mladý a přitom… *
Harry byl ohromený, když Brumbál vyslovil tuto poslední větu, ale daleko víc ho překvapila následná Ronova slova.

*Prdlajz jste uklidnili! Chci, abys otevřel oči, Harry! Odpusť mi to.*
Harry cítil, že je znovu vtažen do prázdnoty. Jeho končetiny byly stále těžší a těžší, až nakonec upadl do nepokojného spánku.*********************************************************************************************


Když Harry otevřel oči, byl si zcela jist, že je den. Udělal někdo něco, aby bylo náhle slunce jasnější? Když zvednul ruku, aby si zakryl oči, uslyšel zavřísknutí.

"Harry!"
Mezi svými prsty uviděl tmavou šmouhu, která se řítila k jeho posteli. Najednou se ocitl pohřben v moři hnědých kudrnatých vlasů, které voněly po zelených jablkách.

"Hermiono." zachrčel Harry.
Jeho hlas byl trochu utlumen díky vlasům, které byly momentálně všude, dokonce i v jeho ústech. Odkašlal si a jeho kamarádka mu podala sklenici plnou vody, kterou madam Pomfreyová nechala na jeho nočním stolku.

Harry lačně pil a přitom se díval na Hermionu, která měla v očích slzy.

"Měla jsem o tebe takový strach." Její rty se třásly. "To byl Křivonožka, kdo pokazil Ronovo kouzlo, a on je můj mazlíček… Je to všechno moje vina…"

"Ne, Miono, to nebyla tvoje chyba," opravil ji Harry, mírně kroutíc hlavou. "Každý může zpackat kouzlo. A já jsem pořád tady, takže je všechno v pořádku."

Jeho kamarádka ho znovu objala a usmála se.
"Madam Pomfreyová mi řekla, abych ji zavolala hned, jakmile se probudíš, zajdu pro ni. Zůstanu venku za dveřmi, dokud neskončí vyšetření, a jakmile bude souhlasit s tvým propuštěním, můžeme jít spolu do Nebelvírské věže. Ron tam na mě čeká, řekla jsem mu, aby tam zůstal. Ty ani nemáš představu, jakou vinu pociťuje."

Harry sklopil oči. Bude si muset s Ronem promluvit.
"Hermiono, jak dlouho jsem tady byl?"

"Dva dny."

"Dva dny?"

"Ano, je středa, půl sedmé odpoledne. Byl jsi v bezvědomí celou tu dobu."

"Ne, ne, popravdě, jednou jsem slyšel mluvit Rona a Brumbála o…"

"Á, pan Potter, konečně vzhůru! Slečno Grangerová, měla jste mi to přece okamžitě říct, že už pacient není v bezvědomí!" zvolala madam Pomfreyová, vstupující do místnosti.

"Chtěla jsem pro vás právě jít, madam. Budu venku."
Lékouzelnice souhlasně přikývla a Hermiona mrkla na Harryho. Ústy mu naznačila, že bude brzo zpátky.


*********************************************************************************************


"Dobrá, očividně jste v pořádku, pane Pottere," oznámila madame Pomfreyová. "Jakmile se obléknete, můžete se vrátit na svou kolej. Informuji pana ředitele. Přijďte, prosím, kdyby se objevily nějaké obtíže."

"Samozřejmě, madam Pomfreyová," odpověděl Harry, který už si téměř dooblékl svůj hábit.
Když kráčel ven z nemocničního křídla, zahlédl Hermionu, které poslal rychlý úsměv.
Mladá dívka se okamžitě uklidnila. Jestliže přísná a panovačná madam Pomfreyová nechala jejího přítele opustit nemocnici, znamenalo to, že byl v pořádku. A protože Hermiona byla čarodějka posedlá vzděláním, začala Harrymu vyprávět všechno, co se dělalo v hodinách a co zmeškal během posledních dvou dnů.
Když zahnuli za další roh, potkali v chodbě Draca Malfoye s jeho dvěma gorilami, Vincentem Crabbem a Gregory Goylem.

Rty mladého blonďáka se okamžitě stáhly do ironického sebevědomého úsměvu.
*Ach, Zjizvená hlava a mudlovská šmejdka!*

"Ach, Zjizvená hlava a mudlovská šmejdka!" zvolal Draco, jakmile jeho oči s odporem spatřily dva Nebelvíry.

Harry se podíval na Zmijozela s široce rozevřenýma očima. Co se mu stalo, že opakoval dvakrát tu samou větu, jako kdyby ji už předtím neslyšeli?!
"My nejsme hluší, Malfoyi, nemusíš se opakovat."

Dracovo obočí vyletělo nahoru a Hermiona zamračeně koukala na svého přítele.
*Co to mele? Já mu asi nikdy nebudu rozumět, nebudu s ním ztrácet čas. Je to Nebelvír,* pomyslel si Draco.

"Malfoyi, ty jsi ten, s kým je zbytečné ztrácet jakýkoliv čas!" odpověděl Harry naštvaně. "Pojď, Hermiono. Je naprosto zbytečné se s nimi o něčem dohadovat."

Po těchto slovech, chytil mladík svou kamarádku za paži a vlekl od Zmijozelských pryč.

*Grrrrrmf* pomyslel si Crabbe
.
*...........* zauvažoval Goyle.

*Jak věděl, že jsem si myslel, že nestojí za nic,* divil se Malfoy. *Ach, musel jsem mu to říct už tolikrát, že si to konečně zapamatoval,* posmíval se ironicky v duchu.

"Harry, proč jsi to Malfoyovi řekl?" zeptala se Hermiona, která teď téměř běžela, následujíc Harryho. Harry byl tak naštvaný, že si ani nevšiml, jak rychle šel.

"Slyšela jsi přece, co řekl, ne?"

"Co řekl?" opakovala dívka.

"Ano!"

"Ale… ale on řekl jenom - Ach, Zjizvená hlava a mudlovská šmejdka! - neřekl nic jiného."
Mladík se náhle zarazil a prudce zabrzdil. Hermiona měla co dělat, aby do něj nevrazila.

"Ty jsi ho přece slyšela stejně dobře jako já, když řekl, že je naprosto bezvýsledné snažit se nás pochopit, nebo ne?" zeptal se, výraz ve tváři napůl zmatený a napůl bojácný.

"Ne," odpověděla Hermiona jemně, také s obavami.
Dívali se jeden na druhého v těžkém tichu, myslíc na tu samou věc.

"To přece není možné," šeptal Harry.

"Můj Bože," řekla Hermiona.

"Myslíš si, že…?" zeptal se, aniž by se pokusil otázku dokončit.

"Můžeš číst moji mysl?"

Harry tiše stál a zcela se na pár sekund soustředil. Odhodlaně hleděl do čokoládových očí, které byly před ním, ale nakonec si povzdechl, zamítavě třesouc svou hlavou.

"Slyšel jsi, co si mysleli Crabbe a Goyle?"

"Ne," odpověděl Harry. " Jen jsem slyšel Crabbea bručet."

"Ne, Harry, on neřekl nic. Mluvil na nás jen Malfoy."

"Co to znamená?" šeptal mladík.

"Nejsem si jistá," odpověděla jeho přítelkyně.

"Hermiono, jestli…"

"Dobře, dobře," zasyčel studený hlas, který se rozléhal celou chodbou. "Pottere? Konečně vzhůru, nebo to byla jen výmluva, abyste se mohl vymluvit ze dvou mých hodin ve třídě, aniž byste dostal školní trest?"
Profesor Severus Snape, Mistr lektvarů Bradavické školy, stál před svými studenty ve svém obvyklém černém hábitu. A, překvapivě, zlomyslně se usmíval a mračil.

"Ne profesore, já se nechtěl ulít z vyučování," suše odpověděl Harry. "Právě jsem se probral a …"

*Merline, ta ústa!*
Harry ztuhl a úplně omráčený zpozoroval, že zorničky jeho profesora byly poněkud rozšířené, přestože chodba byla plně osvětlená.
Profesor Snape upřeně hleděl na jeho rty.¨

"Velmi příhodné, Pottere," odsekl Snape sarkasticky. "Zajímavé, že se to stalo právě v ten den, kdy jsem zadal praktický test z pokročilých lektvarů, že ano?"

"Můžete se zeptat madam Pomfreyové a profesora Brumbála, jestli si myslíte, že Vám neříkám pravdu..."

*A ta jeho opálená pokožka. Vypadá tak jemně.*

"Ne, Pottere. Každopádně, s ředitelem si promluvím, nemějte obavy. Nicméně, Vy se mému testu lektvarového umu nyvhnete."

"Dobře, pane profesore."

*Souhlasil bys také s tím, kdybych z tebe strhl tvůj hábit přímo tady a teď a hladil tvé překrásné tělo?*
Harry těžce polkl a snažil se, seč mohl zastavit červenání, které hrozilo napadnout jeho tváře.

"Dobrá, vraťte se do vaší společenské místnosti, Pottere, o termínu zkoušky vás unformuji zítra po vyučování."

*Odejdi, nebo se vážně neudržím a strhám z tebe šaty.*
Zhluboka dýchaje, Harry přikývl. Trnul čím dál tím víc a víc úměrným tempem s myšlenkovými pochody jeho profesora.

*Má pěkný zadek. Hmmm.*

Šokovaný Harry se prudce obrátil nazpátek a setkal se s profesorovým planoucím pohledem. Líce se mu lehce červenaly, Snape rychle odvrátil pohled a snažil se vytvořit co největší vzdálenost mezi ním a Nebelvírem.
Nicméně, Harry mohl slyšet ještě některé z jeho myšlenek.

*Doufám, že nezpozoroval, jak se na něj dívám tak… toužebně… Ó můj Bože, ta ústa! Mmmmm.....*

"Tak co, Harry? Slyšel jsi ho?"
Mladík otočil hlavu ke své kamarádce, jeho oči a výraz byl mluvící za vše.

"Chudáčku Harry" mumlala Hermiona, vtahujíc ho do objetí. "Nevím, co si myslel, ale jsem si téměř jistá, že to vědět nechci."

*Já taky,* řekl si Harry, ale na to teď už bylo opravdu příliš pozdě.

000
 

37 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anina | Web | 25. května 2009 v 18:03 | Reagovat

Nádhera, honem další. Som vážně zvedavá, ako toto dopadne.

2 Taya | 25. května 2009 v 18:33 | Reagovat

hmm tohle bylo vážně dobré..samotný film byl dobrý a povídka mu konkuruje

3 Aidrien Assagir | Web | 26. května 2009 v 21:12 | Reagovat

Bože, tak to se fakt povedlo... Umírám tu smíchy...:-D

4 gleti | E-mail | 26. května 2009 v 21:37 | Reagovat

další prima kousek, senzace.

5 Neli | 26. května 2009 v 21:37 | Reagovat

Tak tohle vypadá vážně slibně! To se ještě pobavim! =D

6 sarusik | 26. května 2009 v 22:05 | Reagovat

vážně hezký a zajímavý :)

7 Kiki | 26. května 2009 v 22:05 | Reagovat

hej tak to je mazec!!!! to se mi líbí..skvělý návrh!!! a Sevík tak svůdný hmmm..to je mi taky líbí...takové chlípné myšlenky..a jaktože je slyší jenom někdy???

8 Blesk | 26. května 2009 v 22:42 | Reagovat

Merline, já jsem mrtvá! :-D Sice si myslím, že Snape by ty věty formuloval trošičku jinak, ale jinak je to bezvadný! :-D strašně se těším, jak to bude pokračovat :-P

9 Lana | Web | 27. května 2009 v 0:40 | Reagovat

Velice pěkná povídka. Budu se těšit na další díl. Skvělí překla, jen je škoda že zatím nemáte svolení k překladu. Snad s toho nebudete mít nějaké oplétačky.
Jinak v přímé řeči se "Vy" nebo "Vám" nepíše s velkým písmenem. Tak se to píše pravidla v dopisech.

10 Nanna | 27. května 2009 v 14:20 | Reagovat

Culím se na obrazovku jak debílek...:oD
Perfektní kapitolka...hodně zajímavé téma :o)
Kdy přibyde další kapitolka? :oP

11 Alexia | 27. května 2009 v 14:54 | Reagovat

nadherna poviedka sa mi paci, sa tesim na pokracovanie :-D

12 emixka | 27. května 2009 v 15:27 | Reagovat

Moc pěkná kapitola :)

[9]: Lano, od tebe to sedí, sama máš v komentáři pár hrubých chyb :D ale samozřejmě chápu, že se člověk může překlepnout, obzvlášť tak pozdě v noci ;-)

13 Pegy | 27. května 2009 v 15:58 | Reagovat

Nádhera. Super začátek, jsem moc zvědavá na pokarčování.

14 Saskya | Web | 27. května 2009 v 16:06 | Reagovat

LOL... Skvelééé :-D

15 Lana | Web | 27. května 2009 v 16:39 | Reagovat

emixka, já si jsem svích gramatických chyb vědoma, ale nikdy bych v přímé řeči nenapsala velké písmeno ve slovech "vy" a "vám". Mimoto bety jsou právě od toho že opravuji gramatické chyby, mimojiné.

16 Bellatrix Black Lastrange | 27. května 2009 v 16:57 | Reagovat

Slečny děkuji vám za názory, i jménem Raveny. Určitě vám poděkuje sama, ale abych se i já vyjádřila.
Lano: Jsem moc ráda, že jsi vyjádřila svůj názor. Poprvé to beru, promluvím si o tom s Ottawiann. Možná je to jen defekt, je také hodně vytížená.

Emixko: Tobě děkuji za zastání bylo to milé, ale nám kritika určitě nevadí. Přesto děkuji.

Hlavně na sebe holky naútočte tady v komentářích, prosím. Párkrát jsem to tady už měla a nerada bych aby se to opakovalo. Vždyť svět je krásný milujme se radujme se, každá po svém samosebou :). Ale vážně bych tady nerada viděla nějaké roztržky. Děkuji.
Pokud vidíš ještě nějaké jiné nedostatky Lano, obrať se klidně přímo na mou osobu. Já je ráda příjmu, jsem tady od toho-tedy abych naslouchala a přebírala stížnosti. Kdyby mě to nebavilo a nenaplňovalo nedělám to...:)

17 Kiki | 27. května 2009 v 16:58 | Reagovat

sakraaa kdy bude další? nemohu se dočkat...furt tady číhááám a nic :D nemohu se dočkat dalších hlodů...tohle bylo jen něco jako takové ochutnání...a i když si to můžu číst furt dokola, je mi to zkrátka málo... :D prej: *Má pěkný zadek. Hmmm.*
:D :D :D

18 Hannah | 27. května 2009 v 17:51 | Reagovat

Ahoj začátek tohoto překladu se mi líbil, tak jsem šla na stránky Elehyn a pokračovala jsem v čtení povídky u ní. Ale zrovna v zajímavé chvilce to skončilo.
Zrovna u 12 kapitoly(chyba,omyl) to končí.Tak jsem se chtěla zeptat jestli tato povídka je rozepsaná nebo dokončená,ale na jiné stránce.Jestli je dokončená nemohla by jsi sem šoupnout odkaz na stránku kde jsou zbylé tři kapitoly? Jestli jsi tento koment dočetla až sem tak díky:) A jestli máš nějaké informace o tom zbytku povídky tak prosím tě napiš :)  :)  :)

19 Bellatrix Black Lastrange | 27. května 2009 v 18:20 | Reagovat

Kiki, to záleží hlavně a snad i pouze jen na Ravence.

Hannah: Raven se mi zmiňovala, že poslední tři kapitoly jsou francouzsky. Dívala jsem se na stránky a autorka je francouzska takže je to více než pravděpodobné.

20 Lucia | 27. května 2009 v 19:06 | Reagovat

Prosíím dalšiu dávku...začínam byť závyslá...

21 Ravenablue | 27. května 2009 v 22:50 | Reagovat

Všem hrozně moc děkuji za komentíky. Hrozně mě to povzbudilo a říkám si, že ten překlad není asi zas tak špatný, protože zatím tu byly veskrze pozitivní názory. Velmi všem děkuji.
Na povídce pracovali celkem tři lidi, takže chybu mohl udělat kdokoliv. Jen chci říct, že nikdo není neomylný. A můj názor je takový, že když je povídka či překlad dobře napsaný a děj je poutavý, že nějaká ta chybka se dá omluvit. Alespoň mě osobně to nevadí a to už jsem četla všelicos.
Určitě ale nepřestávejte psát připomínky a své postřehy, co se gramatiky týče. Vždycky se dá všechno vylepšit.
Na nové kapitolce se usilovně pracuje, ale budete si muset ještě nějaký čas počkat.
Hannah: poslední tři kapitoly jsou opravdu psané francouzsky.Ce que veulent les hommes je originální název ve francouzštině. Najdeš ji na fanfiction.net u Elehyn. Já osobně jsem použila překladač. To ti dá alespoň hrubý nástin toho, jak povídka dopadne. Jinak na překladu těchto posledních tří kapitol už mám domluvenou spolupráci.

22 Ravenablue | 27. května 2009 v 22:55 | Reagovat

Chtěla bych taky poděkovat Belle za skvělou spolupráci a samozřejmě také Ottawiannce za její betu. Díky moc.

23 Muraki | 28. května 2009 v 21:27 | Reagovat

ó Bože, myslím že umřu smíchy:D

24 pusy.na | Web | 28. května 2009 v 21:45 | Reagovat

*hehehe (blbě čumí na monitor) já chci pokračování!! (buší pěstičkou do stolu) sevík s chlípnými myšlenkami je vskutku sexy...* Ano, musím se přidat k zástupu pochvalných komentářů. A chybky mi vůbec nevadily, pokud nejsou vyloženě do očí bijící, jakože tady rozhodně nebyly, tak  je pomíjím:) Já se dobře bavím a doufám, že brzy budu moct pokračovat!

25 Hannah | 29. května 2009 v 17:56 | Reagovat

Díky za odpoveď. Hned teď se tam jdu mrknout.   :)

26 VaniLee | Web | 6. června 2009 v 16:51 | Reagovat

Moc pěkný... Harry musí být poněkud zmaten:)
Těším se na pokračování...

27 jesssnape | 16. června 2009 v 14:25 | Reagovat

pání to je bomba!!! už dlouho jsem se takhle nezasmála =) sevík je vážně skvělej!!! už se moooc těším na další kapitolku =)

28 Hajmi 50 | Web | 17. června 2009 v 23:29 | Reagovat

Milá Ravenblue, musím tě pochválit, tebe i tvé pomocnice. Na nováčka velmi slušná práce. Jsem ráda, že jsi nechala
kontakt u Sallome. Jsem hrozně zvědavá a většinou adresu využiji k nahlédnutí. povídka mě moc pobavila. Já taky překládám a mohu říci, že miluji snarry příběhy. Ten tvůj je ohromný. Rozhodně máš dalšího čtenáře. Jak myslíš,že budeš často přidávat? Chybičky se vloudí vždycky, tak si z toho nic nedělej. Samozřejmě to neznamená, kašlat na ně, ale nenech se otrávit. Přeji hodně energie do dalšího překladu.

29 Sallome | Web | 18. června 2009 v 8:25 | Reagovat

Máš pravdu Ravenblue je to oddechovka,přesně tak jak si psala na mých stránkách. Díky, po dlouhé době jsem se u povídky Snarry zasmála. Tuhle povídku neznám a nebudu se obtěžovat číst jí v originále, tvůj překlad se mi líbí. Zakládám si tě od oblíbených... Ehm... kdy že bude další? Necháš echo u mě, viď ať sem nemusím koukat 10x denně, no ale to si stejně budu…

30 Tereznik | Web | 18. června 2009 v 10:28 | Reagovat

Jůva, další překlad mého oblíbeného páru, skvěle. Povedl se ti a už teď mě to vtáhlo do děje, takže budu netrpělivě čekat na další kapitolku.;o)

Ale mám připomínku, dejte si pozor na přechodníky. Teda já nemám, co říkat, protože i mě zezačátku dělalo jejich opravování problémy a v podstatě jsem je ignorovala, ale člověk se neustále učí a zvláště bety...:oDDD Takže alespoň základním pravidlem je, že ženské tvary končí na -íc, -ouc atd... ale mužské jsou jiné a v Pravidlech najdete více, neumím vysvětlovat, takže se do toho raději pouštět nebudu.;o)

Díky za kapitolu.;o)

31 Ravenablue | 18. června 2009 v 13:23 | Reagovat

Všem děkuji za krásné komentíky.

Hajmi 50: Hajmi pochvala od takového profíka zaručeně potěší. Musím se s hanbou přiznat, že Cambiare Podentes jsem nečetla ani v angličtině, i když by se dalo říct, že podle čtenářů patří mezi 20 nejlepších snarry povídek psaných anglicky, ale bohužel slave fic opravdu není můj šálek čaje, i když je to nakonec třeba romantika. I když teď jsem narazila na povídku Bonds of Affection od Emily Waters (taky slave fic/romance) a tam jsem dokonce přečetla osm kapitol, bohužel povídka jich má asi 76, a jak jsem říkala, tohle téma já prostě nemusím. Ale jak se znám, tak Cambiare Podentes stejně jednou přečtu, zvědavost mi prostě nedá :), ale ostatní překlady se mi moc
líbily

Sallome: Moc děkuji za pochvalu, echo nechám u tebe, budu u tebe teď častým hostem, protože The Apple Tree je opravdu moc hezká povídka, a i když si zhruba pamatuji děj, přece jen to už je to dost dlouhá doba, co jsem povídku četla a navíc v rodném jazyce je to určitě lepší

32 Ravenablue | 18. června 2009 v 13:55 | Reagovat

Protože se tu hodně lidí (zcela logicky :)) ptá kdy bude další kapitolka a jak často budu přidávat, tak tu "záhadu" trochu objasním.
Takže druhá kapitola, je už poslaná a čeká na obetování.
A s tím přidáváním je to trochu těžší, protože na těchto stránkách uveřejňuje víc autorů a Bella to všechno nestíhá. Takže se o tom jedná, ale vypadá to tak, že ve výsledku to bude, dva až tři týdny mezi jednotlivými kapitolkami.

33 Blanch | 30. června 2009 v 15:10 | Reagovat

Mě teda do kolen dostalo tohle:
*...........* zauvažoval Goyle.
:DDD

34 Kaien | Web | 1. července 2009 v 0:58 | Reagovat

:DDDD ááá, to je boží, jdu na další!!!:))

35 Catherrina | Web | 2. července 2009 v 11:45 | Reagovat

Bože, jak jsem jenom mohla bejt tak slepá a blbá a přečíst si tohle až teď?:D Je to úžasný, fakt že jo!
Crabbe a Goyle uažujou vážně zajímavě.. s těma bych chtěla vést rozhovor na hloubavé téma "Byýt, či nebýt" :D
Vážně super, jdu si přečíst další kapitolu.:D

36 Janica | 31. července 2009 v 12:00 | Reagovat

No tak to je sranda :-))))!!! Kde jsem se zase flákala, že jsem Tvoji povídku objevila až teď.. Moc moc Ti děkuju za tenhle překlad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

37 Mary | E-mail | Web | 16. srpna 2009 v 17:38 | Reagovat

Dost dobrý nápad :D:D:D

38 Glorilian | Web | 28. srpna 2009 v 20:11 | Reagovat

Bože to je... no prostě "psina". =D
Tlemím se od ucha k uchu a nemužu přestat. =D

39 kami | Web | 12. srpna 2010 v 10:41 | Reagovat

Tak toto sadlo. :D Ešte teraz sa smejem. To mu sa vraví fakt dobrá hovadina. :-D

40 Salazaret | E-mail | Web | 29. listopadu 2010 v 18:03 | Reagovat

Páááni... Narazila jsem na tuhle povídku a teď se křením jako blbá... Tohle je naprosto dokonalé a já letím na další kapitolku!!! :-D  :-D  :-D

41 Lennroe | Web | 6. září 2011 v 18:36 | Reagovat

Myslím, že nic takového jsem v životě nečetla. Doufám, že u toho nevydávám moc hlasité zvuky. prostě BOMBA! Nevím vážně jak jinak to říct.

42 cheap_viagra | E-mail | Web | 11. února 2015 v 23:21 | Reagovat

Hello!

43 Helena | 10. prosince 2015 v 19:58 | Reagovat

Superrrrr! Ako som sa nasmiala! Idem si rýchlo prečítať ďalšiu kapitolu... :-)  :-P  :-D

44 Nofaxslank | E-mail | Web | 4. května 2017 v 20:40 | Reagovat

easy bad credit cash loans

      <a href=http://nofaxpaydaynpz.com/>no fax payday loan</a>

    <a href="http://nofaxpaydaynpz.com/">payday advance loan</a>

    quick cash pay day loan

45 Moisesslank | E-mail | Web | 23. května 2017 v 23:36 | Reagovat

costco viagra edmonton

      http://buyviagracvz.com/ -  viagra online

    <a href="http://buyviagracvz.com/"> buy generic viagra</a>

    viagra generico viagra

46 Sashaslank | E-mail | Web | 14. července 2017 v 0:30 | Reagovat

costo cialis originale 20mg

      http://genericadcialis.com/ - buy cheap cialis

    <a href="http://genericadcialis.com/">cialis</a>

    cialis 20 mg tabletten

47 Gelesslank | E-mail | Web | 26. září 2017 v 4:00 | Reagovat

cialis en ligne gr

      <a href=http://cheapjicialis.com/>cialis online</a>

    <a href="http://cheapjicialis.com/">generic cialis</a>

    generic cialis as good.

48 TimothyGeamy | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 12:32 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/m31M8P3g

ideas to make money online in india, gambling city net casino games online slots free, fast ways to make cash legally, how to make money betting on sports online, transfer money from paypal to western union, paypal transfer fee to bank, how to actually make money doing surveys, pbcom online casino job hiring
, can u make money sports betting, can you make money with an online store, free welcome bonus no deposit casino australia, cc transfer to ucsd for 2017, casino online brasil br video bingo, golden nugget online casino website, best ways to make extra money part time, how housewife make money from home, paypal instant transfer debit card, the top 10 ways to make money online, new casino no deposit bonus uk
, top money making jobs from home, netent casino minimum deposit 10, o credit card balance transfers ireland, free cash online casino no deposit, free online games slot machine with bonus, top make money online sites, how to add play money on pokerstars, 88 fortune casino games free online

49 Dennisvaway | E-mail | Web | 7. března 2018 v 10:19 | Reagovat

<a href=" http://goo.gl/ghDY0 ">cheap essay writers</a>

50 Michaelusava | E-mail | 13. března 2018 v 6:57 | Reagovat

<a href=">Travel and tourism essay writing</a>

51 Maz77uNap | E-mail | Web | 31. března 2018 v 11:29 | Reagovat

<a href=" http://cheapest-essay.com/# ">best cheapest essay on usa</a>   <a href=" http://cheapest-essay.com/# ">best cheapest essay on usa</a>

52 zomqNap | E-mail | Web | 31. března 2018 v 21:05 | Reagovat

<a href=" http://cheapest-essay.com/# ">buy cheap college essays</a>   <a href=" http://cheapest-essay.com/# ">buy cheap college essays</a>

53 Karin | 14. května 2018 v 22:17 | Reagovat

Tak to bude zábava už se těším. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama