Chapter nine

27. června 2009 v 11:27 | ©Bellatrix |  Lights out
Chapter nine
PS: Velká omluva z mé strany. Musím se přiznat, že jsem zanevřela-leč jsem pak zase procitla, osvítil mě duch svatý a nařídil mi pokračovat a mě to ohromně chytilo. Kapitola deset je již přeložena. Dodávám tedy další dávku Grega a Jimmyho, která by si zasloužila byt po právu podrbána, prodrbána a zkritizována. Prosím, jen do toho...
Od pondělka začínám pracovat, takže jen čas ukáže jak to bude s časem a mou schopností.
Prosím neřeště tykání a vykání, důležité je, že mě se to takhle líbí. House úctu nemá, Wilson jí má ke Cuddyové a Cuddyová zřejmě k oběma. Ano?


000

"Jste živoucí důkaz toho, že Bůh zachraňuje idioty," řekla Cuddyová, když se vracela zpět za svůj stůl poté, co zkontrolovala Gregovu hojící se ruku. Popálenina byla už téměř zahojená. Vytrvale jsem totiž ránu noc co noc čistil a pravidelně měnil obvazy.

"To víte ze zkušenosti?" zkonstatoval suše.

"To vyplynulo z pozorování."

"Vy mě ráda pozorujete," prohlásil klidně, jeho výraz však nic neprozrazoval. "Mmmm… zajímavé. Hádám, že si musíte každý večer dávat studenou sprchu, po tom, co mě celý den sledujete?!"

Cuddyová vesele ignorovala jeho sarkastické řeči, ostatně, za ty roky slyšela už lepší výroky. "Je úžasné, že jste se nezabil."

"Při životě mě drží ta neutuchající vůle zírat vám na zadek. Váš zadek je jako úplněk mého přílivu. To je pravý důvod toho, proč jsem pořád tady."

"Wilsonovi nevadí vaše neobvyklá záliba týkající se mého pozadí?" zeptala se Cuddyová. Dělali, jako bych tam nebyl, za tu dobu, co jsme tam seděli, se na mě ani jeden jedinkrát nepodíval.

"Proč se nezeptáte přímo jeho? Sedí tadyhle napravo, víte, a pokud to mohu posoudit, není hluchý, slepý ani němý a několik minut už tu s námi je."

To byla moje chvíle. "Noste bílý kabát častěji," prohlásil jsem. "Budeme k sobě ladit."

Místo toho, aby mi požalovala Housovo sexuální harašení, jen se zasmála.
"Kdybyste byl přílivem, mohla bych říct, že jste mokrý, zpěněný a plný mořských řas, ale nedávalo by to žádný smysl. Jste vážně ohromný, Housi."

"A to víte ze zkušenosti?" pomrkával po mně.

"Stále se snažím blokovat všechno, co vyplyne na povrch." Když si uvědomila, že mi řekl o jejich společné noci, předvedla fantastickou ukázku odvádění řeči od tématu. "Platíte za elektrikáře."

"Pošlete mi účet."

"Pošlu. Je bezpečné domnívat se, že už nebudete strkat další kovové předměty do zásuvek? Taky by se to mohlo stát v nesprávnou chvíli."

"Pokud to udělám znovu a jak vy říkáte v nevhodnou chvíli, budete se stále zajímat o to, kdo zaplatí elektrikáře?"

Cuddyová se na mě podívala nepříjemně podrážděným pohledem. Zvedl jsem ruce nad hlavu v obranném gestu. "Hej, já s tím nemám nic společného, jsem jen nevinný divák. Je to pouze mezi ním a… vaším pozadím."

"Ano, za předpokladu, že mě to zírání znovu ochrání a přivede zpět, ze světa mrtvých," začal Greg potom, co mě měla šanci trochu pozlobit, jak z rubu, tak i z líce. "Myslím, že si to zaslouží odměnu a ne trest."

"Housi, proboha -"

"Cuddyová, prodejny jsou v bezpečí. Můžete to zapsat do záznamu."

"Díky," zapitvořila se. "Nemáte žádné pacienty?"

"Ne."

"No, a proč tedy nedoháníte svoje resty na klinice?"

"Moje spodní polovina je právě dohání. Kutner a Taub jsou vážně mizerní hráči pokeru. Nevědí jak správně blafovat, mají na to moc tupé hlavy. Vyhrál jsem padesát dolarů a oni vyhráli pět mých hodin na klinice, na tvrdo."

"Odpracujete do konce týdne alespoň dvě hodiny, nebo máte s mým zadkem utrum."

"Budete za to ještě ráda, ne?" zapředl Greg.

000

Kuřecí sendviče se salátem byly spokojeně uklizeny v našich žaludcích a Greg zaujatě sledoval dokument na kanálu Discovery o problematice obéznosti dnešní populace. Oba jsme byli vysoce šokováni a vyděšeni záplavou masitých těl, které zaplňovaly obrazovku jako nějaká morbidní horstva či pohoří. Koutkem oka jsem zahlédl, jak se mu otevřela pusa údivem. Pak následoval dokument o objevu velkých, fantastických pyramid. Greg byl válečný spratek; Myslím, že už dávno sám ztratil přehled o tom, kde všude žil.

"Gregu, žil jsi kdysi v Egyptě nebo ne?"

"Jo, kdysi dávno."

"Viděl jsi pyramidy?"

"Údajně jsem měl šanci."

"Údajně?" ptal jsem se zmateně. "Takže jsi tam nakonec nebyl?"

"Mohl jsem."

"Jak to tedy bylo?" naléhal jsem.

"Já… spadl jsem a bolela mě noha. Nebyl jsem tam, neměl jsem šanci to ujít. Pak jsme se přestěhovali a já už nikdy druhou šanci nedostal." odpovídal prkenně.

Vrátila se mi jedna vzpomínka: Jednali jsme s Tritterem. Greg a já jsme se nepohodli a vyústilo to v šílenou hádku. Tenkrát jsem se na chvíli spakoval. Greg se vydal do mého pokoje v hotelu a hrozně se klepal, předávkoval se prášky na spaní. Byl vzhůru, ale byl v hlubokém transu. Netušil jsem, na jaké planetě se jeho mozek nacházel. Tenkrát se ptal svého otce.

Půjdeme se zítra podívat na pyramidy, tati? Prosííííím…

Greg si nezranil tu nohu jen tak náhodou. Věděl jsem, že skutečnost byla jinde. Ale nechtěl jsem mu to potvrzovat, nebo mu snad odporovat. Dnes ne.
Byl právě jeho otec důvod, proč ho ta noha bolela? Byl to jeden z důvodů, proč se tak odcizili?

000

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pusy.na | Web | 27. června 2009 v 11:42 | Reagovat

zajímavé...nějak nevím, co k tomu dodat. přišlo mi, že to je trošku o ničem, ale zároveň to je o mnohém. každopádně se těším na pokračování:)

2 Bellatrix Black Lastrange | 27. června 2009 v 11:45 | Reagovat

NA ZÁVĚR BYCH RÁDA DOPORUČILA TOTO VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=hEnZ80AQ__I
(Spojení House, Wilsona a Brokebacku je zkrátka fenomenální-tak to cítím já.)

3 Bellatrix Black Lastrange | 27. června 2009 v 11:46 | Reagovat

Pusynko, to je náběh na další sladkou kapitolku...:)

4 Profesor | 27. června 2009 v 13:17 | Reagovat

Tahle kapitola opravdu nemá příliš děje, ale zároveň odkrývá mnohé. Greg House je vážně záhadná osobnost.

5 Ravenablue | 28. června 2009 v 13:40 | Reagovat

Bello, vážně skvělý překlad. Nechápu proč pořád říkáš, že překládáš špatně. Mě se to líbí. Ty věty tam fakt padnou. Kdyžs mi to poslala, tak mi to moc smyslu nedávalo, ale teď to dává smysl dokonale :)

6 sigam | Web | 29. června 2009 v 18:58 | Reagovat

Stoprocentně souhlasím s Pusy.nou :). A dál už nějak nevím, co napsat... Jsem teď na konci roku "maličko" vygumovaná a přemýšlet nad čímkoliv je pro mě nadlidský úkol :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama