Kapitolá druhá "Slyšet mysl druhých"

18. června 2009 v 17:03 | ©Bellatrix |  Po čem muži touží
Název: What men want / Po čem muži touží
Autor originálu: Elehyn (angl. fan)
Překladatelka: Ravenablue
Beta-reader: Za gramatickou úpravu náleží dík Ottawianně, já (Bellatrix) si připisuji malinkou výpomoc se stylem a slovíčkařením.
Fandom: HP
Pairing: HP/SS
Pokračování: 15 kapitol
Stručně: Jedno nepodařené kouzlo a je to tady. Harry může slyšet myšlenky všech mužů a zjístí tak, že myšlenky jeho profesora lektvarů se zhola nepodobají jeho předešlým odhadům.
Varování: Romantika/Humor, SLASH +18
Pozn.: Děkuji Raveně za krásný překlad, děkuji autorce Elehyn za povolení a děkuji rovněž Ott za skvělou spolupráci. Bella.

*MYŠLENKY PSÁNY POMOCÍ HVĚZDIČEK*

Poznámka: Čtenáři a čtenářky, opravdu se vám omlouvám, kapitola mi leží opravená v počítači již nějakou dobu, leč poslední dny lítám jako nadmutá koza a věřte, že některé věci nejsou v životě holt jednoduché. Doufám, tedy že dnes mou ochotu se v tomhle pařáku doplazit a kapitolu přidat řádně oceníte a zahlasujete pro mne v anketě (mimoto, kdo zahlasuje pro House má u mě minimálně žvýkačku-růžovou-bublinovo tvornou).


000

*Bože, to je příšerné,* myslel si rusovlasý hoch. *Ty opravdu můžeš slyšet, co si teďka myslím? Ty to slyšíš, Harry? Slyšíš mě právě teď?*

"Ano, Rone," odpověděl Harry unaveně.
On a Hermiona právě vysvětlili Ronovi nastalou situaci a nejmladší syn Weasleyových nyní zíral na svého tmavovlasého kamaráda s udiveným a ustrašeným pohledem.

"Prosím, Harry, odpusť mi to," úpěl Ron. "Tohle celé, to je všechno moje vina, kdyby…

"Už jednou jsem ti řekl, že za to neneseš žádnou zodpovědnost!" Poté obrátil hlavu směrem ke své kamarádce a dodal: "A ty také ne, byla to prostě nehoda."

Hermiona nakonec přikývla a malý úsměv se začal šířit přes její rty.

*K čertu! Ona je zkrátka úžasná!*
Při tomto výroku Harry spěšně otočil hlavu zpět k Ronovi, který příšerně zrudl a Harrymu se sotva podařilo zadusit výbuch smíchu, který ho hrozil popadnout při poslechu Ronových myšlenek.

*Ach ne. Harry, prosím, nesměj se mi. Já za to nemůžu. Prostě si nemůžu pomoct. Ty přece víš, jak moc ji mám rád.*

Harry přikývl a vrhl na něj vědoucí pohled. Hermiona tuto tichou výměnu zachytila a právě se chtěla zeptat, co že to všechno znamenalo, když se náhle dveře do společenské místnosti, k velkému štěstí obou chlapců, otevřely a dovnitř vpadli Dean Thomas a Seamus Finnegan.

"Hej, víte, co jsme právě teďka viděli?" zvolal Dean. "Vincent Crabbe právě flirtoval s Pansy Parkinsonovou."

*Áááááááá,* křičel Ron ve své mysli, zcela zhnusený.

*Blééééé, * volal Dean.

*To je odporné,* myslel si Seamus.

"Jo, zcela s vámi souhlasím!" odpověděl Harry, který ještě nebyl na svou novou pravomoc zvyklý.

Seamus s Deanem přejeli po svém spolužákovi zpytavým pohledem.

*Jak ví, co jsem si...?*

*Jak...?*

"Ano, myslím si to samé," řekla rychle Hermiona, snažíc se zachránit situaci. "Z vašich tváří je jasně vidět, co si myslíte o tom, že Crabbe chce sbalit Parkinsonovou. No prostě blééééé."

*Díky, Hermiono,* oddechl si Harry v duchu.

Ron po něm hodil úsměv a telepaticky mu sdělil: *Právě ti zachránila zadek, kámo!*

Zašklebili se jeden na druhého v porozumění.

"On byl ale tak dojemný," pokračoval Dean. "A Malfoy oněměl, úplně ztratil řeč."

*A já, já jsem oněměl z toho jeho úžasného zadku. V těch jeho těsných upnutých kalhotách byl tak… škoda jen, že je ve Zmijozelu.*

Harry se skoro udusil. Nemohl uvěřit tomu, co právě slyšel. Seamus vzdychal po Malfoyovi! Seamus byl gay… nebo bisexuál!

Před nějakým časem by ho informace, na kterou právě přišel, naplnila nesmírnou radostí. Dříve totiž často snil (ne až tak nevinně) o nádherném irském chlapci a uvažoval i o tom pokusit se o něco víc, ale vždycky se nakonec zarazil, když si připomenul, že Seamus se zajímá jedině o dívky. Očividně se však spletl.

Ron a Hermiona věděli, že Harry je gay. To nebylo až tak velké tajemství. Všichni, na kterých mu záleželo, to věděli. Lupin, Brumbál a celá rodina Weasleyova. Zdálo se, že s tím nikdo neměl sebemenší problém. Jediná Ginny to vzala špatně, ale brzy si našla útěchu v Nevillu Longbottomovi. Nezdálo se tedy, že by jej příliš dlouho oplakávala.

"A Pansy?" zeptala se Hermiona.

"Ta byla pohrdavá a uštěpačná, jako obvykle," odpověděl Seamus. " Ona a její parta přátel se jen smála. No, my jsme ji zčásti chápali, vzhledem k tomu, kdo s ní flirtoval. Je to…"

*Hrozná kráva!* myslel si Seamus, Dean, Ron, Harry a.... snad i Hermiona.

"Hrozná kráva!" dokončil irský chlapec. Ostatní přikývli na souhlas.

"Ach, Harry! Málem jsem zapomněl," zvolal náhle Dean. "Potkali jsme Brumbála a on vzkazuje, že s tebou potřebuje mluvit. Myslím, že říkal, že bude čekat ve své kanceláři…"

*Pokud už tedy skončil s tím svým lovem na McGonagallovou,* dokončil Dean v hlavě.

Překvapený Harry se zahleděl na Deana, ale všechno, co mohl vidět, byl jen obvyklý Deannův výraz. Tmavovlasý Nebelvířan tedy nevěděl, co si má myslet a zda jeho spolužák pouze nežertoval. Nu co, stejně to nevyřeší. S touhle myšlenkou přešel ke dveřím společenské místnosti a zanechal své kamarády o samotě.

000

*Baa, baa, black sheep, have you any wool? Yes sir... áááchchchch... proč tohle? Proč si musím zpívat zrovna tuhle písničku pořád dokola… Rychle něco jiného, rychle...* běželo Michaelovi Cornerovi hlavou.

*Řekl jsem jí přece, že o Amélii nemám vůbec žádný zájem. Je to jen kamarádka, sakra! Co mám tedy ještě udělat, abych ji přesvědčil??? Holky!!!* spílal mrzimorský šesťák.

*Tohle už jsme jednou dělali. Výborně, úkol z věštění pro tu starou bábu budu mít hotový za pět minut.*

*…Yes sir, yes sir, three bags full…. Stop, STOOOOOPPPP! Tuhle písničku už taky nechci nikdy víc slyšet!!!*

*… A paní Norissová tam byla se mnou... ona taky viděla, jak ten nábytek rozhazoval po pokoji... dostanu tě, Protivo, dostanu tě...*

*Ó bože, ona je tak krásná… a když se červená… prostě k nakousnutí!*

*Touhle sázkou jsem vyhrál pět galeonů. Ano! Teď už si konečně budu moct koupit tu Kompletní kouzelnickou příručku pro mezinárodní famfrpálová utkání, co jsem si tolik přál... *

*Záchody, záchody, rychle...*

*Vůbec není malý. Řekl bych, že třináct a půl centimetru je docela slušná délka na to, že je mi teprve patnáct!*

*Sakra! Někde jsem ztratil můj Play Wizards**! Kde jen může být? Naposledy jsem ho měl, když jsme měli Přeměňování s McGonaga - to néééé. Sakra, sakra!*

*Have you any wool? Áááááááááááááááá... *

Harry kráčel směrem k ředitelně a měl co dělat, aby nevybuchl smíchy, když ho něco, nebo spíš někdo, okamžitě přikoval k podlaze.

*Ale, ale, kohopak to tu máme? Vítěz soutěže o nejvíc sexy muže tohoto roku,* přemýšlel hlas, který byl hřejivý, chraplavý a smyslný. Zcela v rozporu s jeho obvyklým ledovým úsečným tónem.

"Pottere, co tady pohledáváte?" zeptal se suše Severus Snape, když uviděl svého studenta postávat u vchodu do ředitelova úřadu.

"Profesor Brumbál si pro mě nechal poslat a…"

*Kdybych měl důvod, tak bych si pro tebe rád nechal poslat sám.*

"... A..." polkl Harry s obtížemi. "Ale nemůžu vstoupit, neznám heslo."

*Stačí jen říct "Chci tvoje tělo" a já, já tě pak nechám vstoupit ... hluboko.*

Harry se lehce zarděl. Jeho ústa byla náhle úplně suchá.

"Heslo je lízátko," vyplivl mistr lektvarů, stále pozorující Harryho opovržlivým pohledem

*Ach ano… cucat tě, lízat…*

Harry se opět skoro zadusil. Jak se na něj mohl jeho profesor dívat tímto opovržlivým pohledem, zatímco myslel na takovéto věci?
A hlavně, jak vůbec mohl mít takovéto myšlenky? Tohle byl přece Snape!

*Merline, ta ústa.*

Instinktivně Harry přeběhl svým jazykem přes své suché rty, ale velmi brzy toho zalitoval.

*Hmmmm. Kdyby ten jazyk tak mohl lízat úplně něco jiného… Mmmmmm… Kdybych se tak mohl dotýkat jeho těla, Merline… já určitě nemůžu jít takhle k řediteli. Jakmile by mě spatřil, poznal by to. Ne, ne, nejdřív je nezbytná trocha ruční práce.*

"Nestůjte tu jako idiot, Pottere! Řekl jsem vám snad heslo, tak jste snad natolik schopný, abyste ho teď použil."

"Ano… ano, profesore," mumlal Harry.

Severus rychle odplachtil pryč a Harry zrudnul ještě víc, když věděl, jaká "tvrdá" příčina vedla jeho profesora k urychlenému odchodu. A zejména, co se bude odehrávat potom v jeho sklepení. Měl by být znechucen. Ano, měl by být. Tak proč sakra cítil tu prudkou vlnu horka, směřující k spodní části jeho břicha? Bědoval. Pomalu přeběhl rukou po svých vlasech, zatímco mu hlavou vířilo tisíce myšlenek - myšlenek, které ne zcela všechny byly jeho vlastní. Snažil se je rychle odsunout pryč. Vytlačit je na vedlejší kolej.

*… for a dame. And one for the little boy who lives down the lane.*

000

** Play Wizards - na anglických fanech se tento výraz často vyskytuje. Je to označení prokouzelnický časopis. U slashe se často jedná o erotický časopis pro gaye. V hetu se pak používá jako klasický erotický časopis. Pro čarodějky je obdobná varianta - Play Witch, zde je ale často popisován jako časopis typu Cosmopolitan, ne jako erotický.

000
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sion | Web | 18. června 2009 v 18:21 | Reagovat

tak tohle fakt nema chybu:D Supeer

2 Alexia | 18. června 2009 v 20:03 | Reagovat

to bolo super :-D sa mi to pacilo a mam rada s knihy od Flewellingovej Lynn seriu nocni bezci:-D

3 Pegy | 18. června 2009 v 20:56 | Reagovat

Super. Nemůžu se dočkat pokračování.

4 Aidrien Assagir | Web | 18. června 2009 v 21:22 | Reagovat

Juhůůů, tak to je supeeeer....

5 Bella Pattinson | E-mail | Web | 18. června 2009 v 21:53 | Reagovat

To je prostě geniální povídka, děkuju za překládání :) je to opravdu kvalitní :)
Pokud jde o anketu, dala jsem jiný Fandom a to Naruto :) miluju pár Naruto/Sasuke. Jsou nehorázně kawaii ^_^

6 gleti | 18. června 2009 v 22:19 | Reagovat

líbí se mi kontrast mezi sevíkovými myšlenkami a tím, co říká (chichichi).

povídka je skvělé, neustále se u ní culím!!!.
jen kdyby přidávání bylo rychlejší, ale berte to jako povzdech nikoli žádost.

7 Saskya | 18. června 2009 v 22:31 | Reagovat

Och... krása! :-D

8 sarusik | 18. června 2009 v 23:41 | Reagovat

naprosto úžasné =D

9 Hajmi 50 | Web | 19. června 2009 v 3:01 | Reagovat

Fantastický rozdíl u Sevíka. Tak chladný navenek a přitom jeho nemravné představy? Och to je naprostá bomba.
Raven, ještě že jsi nechala Sallome vzkaz. Tu tvojí povídku začínám milovat. Přestože je noc, neudržela jsem se a dvakrát vybuchla smíchy nahlas. Takovou povídku si nechám líbit. Díky za tvojí práci. Překládáš dobře.

10 Mimuš | 19. června 2009 v 8:46 | Reagovat

Skoro som umrela smiechom, ešte teraz sa stále priblblo usmievam. Ešte dobre, že Harry nie je na čisto chalanskej škole. To by si asi "užil". Výborná práca.

11 Kiki | 19. června 2009 v 9:19 | Reagovat

hehehehe to je po ránu vzpruženíčko :D díky... to jsem zvědavá co Harry s touto schopností podnikne...on vlstně může slyšet i Brumbiho viď? :D uáááááááá no to jsem tedy zvědavá...

12 jesssnape | 19. června 2009 v 10:38 | Reagovat

chich jsem zrovna ve škole a řeknu vám, číst tohle v hodině je vážně o život =) to prostě nejde, musela jsem se smát a ještě teď mám na tváři přiblý úsměv! všichni tu na mě koukaj, chudák učitel toho je mi celkem líto =) tohle je vážně úplně skvělá povídka (bezvadně přeložená!!!) a sevík je skvělej... =) už se moc těším na další!!!

13 Profesor | 19. června 2009 v 17:32 | Reagovat

Jo, na  myšlenky pozor. Někdo je tu umí číst...
Dobré.

14 Nanna | 19. června 2009 v 20:59 | Reagovat

Konečně!!!!
úžasně vtipné...:oDDD

15 Madelein | 22. června 2009 v 19:37 | Reagovat

Ahoj!!!!!!!!!!!! teď si spadla ze židle že ještě existuju, co?? :D tohle je docela hustá povídka, doufám, že hodláš pokračovat, a hlavně že Snape nebude vědět o tom, co teď Harry umí, to by mohlo být zatraceně zajímavé... :D no vlastně i kdyby to věděl.. :D

16 Sallome | Web | 22. června 2009 v 21:11 | Reagovat

Konečně jsem se dostala ke čtení. Pěkně napsané... Děkuji... tahle povídka má zajímavý nápad. Jsem zvědavá jak to bude dál… A kdy že to bude „další?“ :-D

17 pusy.na | Web | 23. června 2009 v 20:42 | Reagovat

sakryš, něco mě nutí se ještě pořád přiblble usmívat. co by to mohlo být? *mm sevík...(cenzura)*
btw ty víš pro co jsem hlasovala, že ano. takže se těším na pořádné růžové bubliny:) ehm, že já jsem šla na LO?

18 Dicky Sue | 25. června 2009 v 21:10 | Reagovat

Co jsem komu udělala, že mi tahle perla tady unikala? To je dokonalé! Už dlouho jsem se u slashe tak nezasmála. :)

19 Ravenablue | 26. června 2009 v 18:22 | Reagovat

Všem děkuji za nádherné komentáře :)

gleti: Ano souhlasím s tebou, s tím Severusem, to je právě jedna z věcí, co se mi na povídce líbí. Musím se vždycky smát, když Severus v duchu sténá, ale přitom křičí POTTERE! a vraždí ho při tom pohledem.

Hajmi 50: Moc děkuji,je to pro mě pocta. I když musím říct, že na první překlad kapitolovky, to mohlo dopadnout i hůř. Já jen doufám, že se to časem ještě vylepší.

Mimuš: Tak to máš pravdu, to by na sebe asi musel použít Avadu, jinak by se z toho zbláznil. Už tak s tím v následující kapitole bude mít trochu problém :)

Kiki: Jasně, že slyší i Brumbála, a co teprve když slyší Crabba a Goyla :)(první kapitola)

jesssnape: Moc děkuji! A bacha na učitele! :)

Sallome: Díky! S Bellou jsme se dohodly přibližně na dvou třech týdnech, vzhledem k tomu, že nepracuje jen se mnou a má i svůj vlastní překlad. Jinak třetí kapitolka byla odeslaná a čeká na obetování

20 Catherrina | Web | 2. července 2009 v 11:58 | Reagovat

Skvělé pokračování skvělého začátku! Culím se tu jako měsíček na hnoji a nemíním s tím jen tak přestat!:D
BTW, mám u tebe žvejku!:D Ne, já hlasovala popravdě, ne kvůli žvejce, vždyť mě znáš.:P

21 kami | Web | 12. srpna 2010 v 10:50 | Reagovat

Tak teraz to sa nedalo... :D Chudák Harry chudák Severus. :D

22 Alexys | E-mail | Web | 13. srpna 2010 v 20:54 | Reagovat

Úžasný! Já to miluju! :D Jdu číst dál. :-D

23 kíík :D | Web | 5. prosince 2013 v 12:41 | Reagovat

já bych se asi začala červenat kdybych věděla že Snape nna tohle myslí :-D
jinak moc pěkně napsaný c:

24 Karin | 14. května 2018 v 22:25 | Reagovat

Tak to je hustý. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama