Afterimages

1. května 2010 v 15:25 | ©Bellatrix |  House-překlady-jednorázové
A&H
Název povídky: Afterimages
Autor originálu: Trinitas
Přeložila: Ottawianna
Beta-reader: Ottawianna, Bellatrix
Fandom: House, M.D.
Pairing: House/Amber
Pokračování: Ne.
Stručně: House má pocit, že už naprosto ztratil zdravý rozum
Varování: Žádné, povídka neobsahuje žádné neřestné prvky (ať už hetero či queer)
Spoiler: Váže se k dvacátému druhému dílu páté sezóny ("House Divided"- Bella: Dobrý díl, je to ten, kdy je Třináctka jako jediná ženská na rozlučce se svoboudou pana Ch., to prosím díky tomu, že se svými bisexuálními sklony k dané společnosti jaksi zapadá.)


(pozn.: citace v textu z 'Alice's Adventures in Wonderland' nálěží Lewisi Carrollovi, do češtiny přeloženy Hanou a Aloysem Skoumalovými)
Amber v tomto díle není živou osobou, ale pouze imaginární představou. Toto dílko je vlastně v jistém ohledu spoilerem na konec páté a začátek šesté řady seriálu dr. House. (Bella říká: Dobrý díl, je to ten, kdy je Třináctka jako jediná ženská na rozlučce se svoboudou pana Ch., to prosím díky tomu, že se svými bisexuálními sklony k dané společnosti jaksi zapadá.)

000

Když Amber nedokázaly zahnat ani pilulky, ani REM spánek (vlastně by tím neměl být překvapen: vždycky bývala neústupná, houževnatá mrcha a v představě proto nemohla být jiná), House byl přesvědčen, že vážně ztratil zdravý rozum.

Spletl se v diagnose svého pacienta. Ne proto, že by nedokázal najít odpověď včas, ale proto, že nebyl schopný poskládat všechny dílky skládačky. Ta informace tu byla, ale zradil ho jeho vlastní rozum. Chyba, vykrmená do co největších rozměrů, vedená selhávajícím mozkem.
Přemýšlel nad neonovými světly a hlasitou muzikou a plaše se usmívajícími ústy, malujícími v rtěnkové jahodově červené, a nad Chasem na podlaze, lapajícím po dechu.

On se ho pokusil zabít?

Ne. Ne, to by neudělal … nebo ano?

Byly rychlejší, jistější cesty, jak někoho zabít, kdyby vůbec bylo něco takového, co by zamýšlel, ale ono nebylo. Neplánoval žádný zatoulaný, letící šroub nebo úlomek ze skla při srážce vlaku.
Nebo to byla autobusová havárie?

"Co se děje, Housi? Vyděšený?" Amber před ním, její hlas uvnitř jeho lebky, možná ukrytý v jizvách zranění, která utrpěl, když se ji pokoušel zachránit.

"Zmlkni!" řekl s vědomím, že mluví do prázdné místnosti.

Proč pořád vidí Amber? Proč ho jeho lékařská prozíravost zrazuje? Proč ten nepochopitelný pud donutit to dítě slyšet? A proč zranit Chase? Ztratil už ty nejslibnější ze svého druhého týmu diagnostiků; proč riskovat život nejnadanějšího člena z toho prvního?
Nic z toho nedává smysl.

"Obávám se, že to nedovedu vysvětlit, pane," řekla Amber, téměř zpívajíc, " protože já nejsem já, rozumíte?"

"Vypadám snad jako housenka, pokuřující vodní dýmku?" dožadoval se. "A naposled, co jsem to kontroloval, tvoje jméno nebylo Alenka."

Nic na to neříkala. Jen se usmívala, samolibým a nejasně výhružným způsobem.
Ne, není Alenka, protože on je tu jediný, kdo se vrhl střemhlav do králičí nory.
Napiješ-li se příliš z lahvičky, na které je napsáno "jed", pomyslel si, bez pobavení se usmívaje, zatímco si naléval sklenici skotské a zíral na Amber s posměšným přípitkem, je skorem jisto, že toho dříve či později budeš litovat.

Pravé toxiny z Vicodinu a alkoholu. Pak fyzické jizvy od rozmanitých her ruské rulety s jeho životem a metaforické jedy od všeho, co kdy podělal. Jestli konečně padá z toho lana geniality či šílenství-

Jen je překvapivé, že se to nestalo už před lety.

000

H&A
000


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bellatrix Black Lastrange | 26. října 2010 v 20:24 | Reagovat

Ott, má drahá, však ty víš, že hořím záškodnickou vděčností, při každé povídce s tímto fandomem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama