Chapter fourteen

1. května 2010 v 15:37 | ©Bellatrix |  Lights out
Chapter fourteen
Lights out

Pro ty, co by si náhodou chtěli osvěžit paměť, tak zde: http://bellas-fiction.blog.cz/0901/house-preklady-kapitolove

000

"Je dnes hrozně podrážděný," poznamenala Cuddyová, když se mnou kráčela do kanceláře.

"Nespal v noci moc dobře," řekl jsem.

"A spal někdy? Co to bylo tentokrát, jeho noha?"

"Zlé sny," vysvětlil jsem. "Trvalo pěknou chvíli, než jsem ho zase uložil. Dokonce i potom mumlal po zbytek noci."

"Co se mu proboha mohlo zdát?"

"Nevím. Myslím, že si sám nevzpomíná." Vzpomněl jsem si na hrozbu, kterou Greg pronesl o mých rtech, kdybych Cuddyové řekl o jeho otci. Ale tohle byl neformální rozhovor s neurčitými odpověďmi, které nebyly zcela přísně tajné, takže jsem zatím necítil potřebu skrýt se před jeho sešívačkou, teď ještě ne. "Při snídani o nich nemluvil."

"No," začala s malým rezignovaným úsměvem, "alespoň vím, že teď jí pravidelně."

Někdy jsem si vážně myslel, že má Cuddyová o Grega větší starosti než já. "Jo, hezky skoro inhaluje všechno, co před něj naservíruju. Podvýživa je jedna z věcí, které vás nemusí trápit."

"Jeho ruka se uzdravuje?"

"Snažím se. Můžu vás ujistit, že ránu čistím a měním obvazy každou noc."

Dorazili jsme k mé kanceláři, Cuddyová ustoupila, když jsem začal tápat po svých klíčích.

"Mluvil případně o nějakých dalších kaskadérských kouscích, jako byl ten se zásuvkou?" zeptala se, její ruce byly založeny na prsou, jako by se snažila chránit před špatnou odpovědí a případně si vyrobit tu správnou.

Zatlačením jsem otevřel dveře a odpověděl: "Ne, to ne. Pokud jde odborným termínem o zavádění kovových předmětů do kovové zásuvky, myslím, že můžu spolehlivě říct, že nic podobného už znovu neudělá. Ale něco úplně jiného… kdo ví?"

Obrátila oči v sloup. "Co myslíte tím úplně jiného?"

"Na to nemohu odpovědět." Zamířil jsem k mému stolu a posadil se. Cuddyová vstoupila a nadále postávala u dveří. "A nemůžu ho hlídat čtyřiadvacet hodin denně."

"Já vím," řekla podrážděně. Jestli byla podrážděná kvůli mně, nebo kvůli Gregovi, to netuším.

"Tak co chcete?"

"Pokud se začne chovat opět nevyzpytatelně, chci o tom být informována."

"Definujte nevyzpytatelně," prohlásil jsem s pozdviženým obočím. "Cuddyová, musíte si uvědomit, že on se chová nevyzpytatelně každou hodinu, každý den. Pokud ho nenadrogujeme a nepřivážeme k posteli, nezměníme to."

"Co ho trápí? Proč jedná tahle?" zeptala se.

"Je to… složité."

Naklonila hlavu. "Jak víte, že je to složité? Víte, co se s ním děje?"

"Vím, ale nemůžu to prozradit." Podíval jsem se na mou sešívačku. "Je to osobní, snažíme se na tom oba společně pracovat."

"Není to jeho soukromí, že se málem zabil v mé nemocnici. Co se děje?"

"Je to soukromé, doktorko Cuddyová, nemusíte si s tím dělat starosti, vyřeší se to."

"Chystám se o to zajímat tak jako tak," řekla, a pak odešla.

O dvacet minut později pootevřel dveře mé kanceláře Greg, prostrčil dovnitř hlavu a mapoval terén, jako by se snažil najít ten nejlepší úkryt při hře na schovávanou.

"Je pryč?" zeptal se, a pak raději nenápadně zamknul dveře.

"Není tady, nepřepadne tě ze zálohy," ujistil jsem ho, a pak jsem přemýšlel, jestli bych mohl nenápadně smést sešívačku ze stolu tak, aby si toho nevšiml.

"Byla dnes ráno otravná," poznamenal mírně lehkovážně, a pak mi věnoval pohled, který vypadal, jako by si nebyl jistý, zda mě chce v následujících pěti minutách pomilovat, nebo zabít.

"Jak Cuddyová poznamenala, jsi celý den podrážděný," řekl jsem chladně. "Jen přišla s dotazem, jestli je všechno v pořádku, to je všechno."

"Co jsi jí řekl?"

"Řekl jsem jí, že je to soukromé a že na tom společně pracujeme."

"Neřekl jsi žádné malé, špinavé tajemství?" zeptal se, když kulhal k mému stolu.

"Ne, neřekl jsem jí nic. Řekl jsem: neřeknu, a neřekl jsem."

"To je od tebe milé," řekl a ušklíbl se na mě.

Měl něco za lubem a týkalo se to mě tak jako tak. "Proč jsi zamknul dveře, Gregu?" zeptal jsem se, když se objevil těsně vedle mě.

"Chci jen trochu soukromí," řekl tichým lascivním hlasem.

Zeptal jsem se: "Pro co?", i když jsem si uvědomoval, co se mu honí v mysli a že to díkybohu není nové využití pro mé kancelářské potřeby.

S úšklebkem stále na své tváři se posadil na okraj mého stolu a začal pomalu uvolňovat moji kravatu. "Protože mám pocit, jakobys řekl Cuddyové nějakou cennou informaci."

"Myslíš, že je to dobrý nápad?" polknul jsem, nemohl jsem se ani hnout.

"Nevidím, že bys mi odporoval," zavrčel a stáhl mi z krku myslivecky zelenou, hedvábnou kravatu.

"To proto, že nechci, abys přestal," řekl jsem, natáhl se po něm a začal jeho ústa drtit v ničivém, žádostivém polibku.
000

Jako vždy mám pro Vás něco navíc. Dnes to bude jedno tématické video. A zase se musím ponořit d toho, jak moc bych si zvráceně přála, aby ti dva byli společně.Děkuji za pozornost. Bella.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ravenablue | 9. května 2010 v 1:00 | Reagovat

No tak lidi, konečně se něco děje. House líbá Wilsona v kanceláři. Haló. To to opravdu nikomu nestojí za jediný koment. Stačí i kratičké slůvko. Ono to opravdu hrozně pomáhá a podporuje další tvorbu překladatele, který nad tím tráví svůj volný čas.

Teď k překladu: drahá kolegyně, nezbývá mě nic jiného než tě moc pochválit. Já sice nejsem expert na House, což jistě víš. Nicméně, ta pasáž s tou sešívačkou je excelentní, u toho jsem se dost nasmála. A za video je jednička s hvězdičkou :-)

2 Bellatrix Black Lastrange | Web | 9. května 2010 v 10:42 | Reagovat

ravenko, děkuji. Už jsem si zvykla, že tahle povídka nemá velké ohlasy, nicméně ji dokončím, i kdyby mi měli uřezat obě ruce, jelikož je důležité, to, že se líbí mě. Nebudu překládat něco jiného jen proto, aby se jiní posrali, že ano?:) Takže ještě jednou, ti velmi děkuji za komentář, velmi potěšil-kór od tebe, kolegyně. :-)

3 Cat | 21. května 2010 v 16:20 | Reagovat

Když sem mé oko po velice dlouhé době stočilo svůj pohled - no ano, vyrostlo mi, tak dostalo na starosti pohledy - nejspíš nečekalo, že by se tu mohla objevit tak úžasná, utěšující a povzbuzující kapitola. Začala jsem se opět culit jako naprostý kretén už po přečtení prvních pár řádků. Nevím, čím to je - že by skvělým překladem? :)

Bohužel jsem se ocitla ve fázi, kdy oba pány nedokážu docenit. Tedy, dokážu je je ocenit, ale každého zvlášť.. Jsem v takovém podivném rozpoložení.. Nejspíš to bude tou dlouhou čtecí pauzou. Proto si video schovám na vhodnější chvíli, kdy z něj budu skákat radostí do stropu jako hopík. :-D

4 Cat | Web | 21. června 2010 v 18:10 | Reagovat

Tak jsem si video nechala na pozdější dobu a dobře jsem udělala! Teď jsem z něj na větvy a budu si ho pouštět pořád dokola :-D

5 Bellatrix Black Lastrange | 22. června 2010 v 16:29 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi spokojená Cat...:) Zahřeje to u koleního kloubu. Tedy, to video je kouzelné, už při té první větičce, tedy u "Dear Greg" mě to bere za kolena... :-).

Skvělým překladem není nic, až teď mi dochází jak jsem levá, na překlad a cizí jazyky všeobecně. Chystám se na autorskou tvorbu a na latinské klikyháky... končím s překladem. Tedy až po Gregovi a Jimmym!

6 Cat | 30. června 2010 v 12:49 | Reagovat

Má drahá přítelkyně, zajímalo by mě, zda-li znáš toto video:

http://www.youtube.com/watch?v=dHCIPNhDJcM

Je úchvatné! :-D Snad se ti bude líbit aspoň tolik. jako mě. :-)

7 Bellatrix Black Lastrange | 30. června 2010 v 19:54 | Reagovat

Slovo úchvatné to vystihuje dokonale...:) Neznám, neznám... ale hodlám jej prezentovat. Ojetíhodné opravdu. Děkuji ti Cat.

8 Mekare Lilith Tessen | 22. července 2010 v 20:28 | Reagovat

nouz bol cas na nejaku akciu :-) .. skvela poviedka len keby blo pokracovanie :-P ..

9 Paddy | Web | 4. srpna 2010 v 21:42 | Reagovat

no co budu tak asik povídat? Nechci se furt opakovat, ale když se tady dá použít snad jen úžasné, skvělé, dokonalé... :-D  Z téhle povídky jsem upřímě nadšená. doufám, že další kapitola s eobjeví v brzké době... fakt úža :-D

10 Bellatrix Black Lastrange | 5. srpna 2010 v 10:44 | Reagovat

Děkuji vám slečny za komentáře. Pokusím se přeložit brzy. Jsem upřímně vděčná, těm pár fanouškům House fandomu. Vážně nechápu proč je nás tak málo, vždyť který pár je krásnější než Jimmy s Gregem? (No možná snarry, dobře, ale ten není krásnější, ale stejně krásný... :-) )

11 jesssnape | 7. srpna 2010 v 10:57 | Reagovat

ach... tak jsem si řekla, proč nezkusit něco nového??? a přečetla jsem to celé naráz =D
hmmm napřed jsem se ale musela na House podívat, páč jsme ho ještě neviděla =D a musím říct, že je vážně dobrej =D XD
povídka je úplně nádherná =)koukám, že House je celkem vynalézavý... =D skvělý překlad!!! =D

12 Ivet | Web | 29. srpna 2010 v 15:53 | Reagovat

Mé zbožňování House se nedávno pozměnilo do naprosté posedlosti, a tak jsem se konečně(!) dostala i k této povídce. :-) Shlédla jsem videa a jsou úžasná.. už i stahuju diskografii Dishwally. :-D A to od Cat je naprosto vtipné. :D
Ale k tvému překladu. Myslím, že je skvělý a obdivuju tě, že ses do toho pustila, sama k překládání nemám odvahu. :-( Snad se brzy dočkám pokračování, protože se mi povídka moc líbí. Tématicky je úplně jiná, než jsem zvyklá a taky pro mě nově s párem House/Wilson. Uvažuju, že bych o nich začala psát, ale to by mě nejdřív musel napadnout nějaký děj...
Věř, že budu čekat, než zase přispěješ dalším dílem, snad to nebude za moc dlouho. ;-)

13 lucik | 26. října 2010 v 11:51 | Reagovat

teprve včera jsem našla tuhle povídku...nechápu jakto...slash čtu už víc jak půl roku a že bych si přečetla House mě...napadlo, ale nějak se mi to nechtělo vyhledávat, ano jsem líná, vím:D...ale teď budu doufat, že je internet takovýma povídkama zahlcenej:D
naprosto...úžasné...the best, beautiful, wonderful...já nevím co ještě...
naprosto excelentní povídka, gratuluji k vydařenému překladu;)
přemýšlím, jestli bych si to "místo v kanclu" raději vyměnila s jimmym nebo s Gregem:D:D:D?!:)

14 Dreamy° | Web | 3. listopadu 2010 v 8:10 | Reagovat

Tohle je první podobná povídka s FF House. Zvláštní, že mi trvalo tak dlouho ji najít. O dost jsem před tím přícházela :) Četla jsem ji jedním dechem... Prostě dokonalá.
Jen by to možná chtělo lepší obrázek (i když videa jsou úžasná) ;) Na internetu se to přímo hemží obrazky House/Wilson...
Nezbývá nic než dodat: Díky moc ;)

15 Adommy | 10. listopadu 2010 v 13:10 | Reagovat

WOW jedno velké wow  ted sem dočetla tuhle poslední a už moc chci další je to užasné  teprv nedávno sem začla číst FF a tahle s Housem mě dost zaujala doufám že se brzo dočkám dalšího dílu je to fakt bomba  užasný překlad prostě hodí se jendo velké díky že se najde člověk jako ty který si dá tu práci ej to užasný :)

16 Elie | Web | 21. prosince 2010 v 19:56 | Reagovat

Znáš takový ten pocit, při kterým si říkáš "Pane Bože, to je dokonalý!" a jsi úplně unesená a bez sebe, ale nedokážeš to slovy vyjádřit a chce se ti tak ječet štěstím? Tak tohle jsem prožila na konci téhle kapitoly. Je to dokonalé.

17 Bellatrix Black Lastrange | Web | 22. prosince 2010 v 11:10 | Reagovat

Dámy ze srdce vám děkuji, za vaše potěšující slova. Jsem opravdu potěšena, že se vám mnou překládaná povídka líbí, bohužel jsem takový lajdák, jaký prostě jsem a proto se to tilik vleče... každopádně, jak už říkali bulánci: Co se vleče zaručeně nikdy neuteče! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama